Natječaj za izbor nastavnika

1. Jednog nastavnika u naslovnom nastavnom zvanju predavača iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane romanistike za rad na predmetu Talijanska dijalektologija s posebnim osvrtom na fijumanski dijalekt na diplomskom studiju talijanskog jezika i književnosti (bez zasnivanja radnoga odnosa).

2. Jednog nastavnika u naslovnom nastavnom zvanju predavača iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane romanistike za rad na predmetu Prijevodne vježbe na diplomskom prevoditeljskom studiju (bez zasnivanja radnoga odnosa).

Pristupnici koji se javljaju na natječaj moraju osim uvjeta navedenih u natječaju, ispunjavati i opće uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 – Odluka USRH, 60/15 i 131/17), uvjete propisane Odlukom Rektorskog zbora o nužnim uvjetima za ocjenu nastavne i stručne djelatnosti u postupku izbora u nastavna zvanja (NN 13/12), te o svemu su dužni dostaviti odgovarajuće dokaze.

Pristupnici na natječaj trebaju priložiti:
- potpisanu prijavu na natječaj,
- životopis (europski format CV),
- presliku diplome o završenom odgovarajućem studiju,
- presliku identifikacijske isprave,
- dokaz o radnom iskustvu u struci,
- dokaze o ispunjavanju odgovarajućih dodatnih uvjeta,
- opis nastavne i stručne djelatnosti s dokazima,
- popis radova i radove, odnosno separate radova relevantnih za izbor.

Za točku 1. očekuje se od pristupnika iskustvo na području dijalektologije s posebnim osvrtom na fijumanski dijalekt te da ima objavljene radove o fijumanskom dijalektu.

Za točku 2. očekuje se od pristupnika iskustvo u prevođenju u jezičnoj kombinaciji hrvatski-talijanski, odnosno talijanski-hrvatski.

Dodatni uvjet za točku 1. i 2. je izvrsno/aktivno znanje talijanskog jezika u govoru i pismu na razini C2.
Sva dokumentacija pristupnika predaje se u jednom primjerku. Životopis, prikaz znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti i popis radova, uz tiskani, trebaju biti dostavljeni i u elektroničkom obliku (CD ili USB stick).

Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici natječaja daju izričitu suglasnost da Filozofski fakultet u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može obrađivati njihove osobne podatke sukladno odredbama pozitivnih propisa o zaštiti osobnih podataka, a u svrhu provedbe natječajnog postupka.

Pristupnici koji su visokoškolsku kvalifikaciju stekli u inozemstvu dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Strani državljani obvezni su priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od objave u Narodnim novinama.
Natječaj je objavljen u NN br. 127 od 17. studenog 2020.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti pismeno obaviješteni u zakonskom roku.

Filozofski fakultet u Rijeci zadržava pravo obavijestiti sve prijavljene kandidate i putem elektronske pošte.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se u zatvorenoj omotnici na adresu:

S naznakom: „Za natječaj – pod točkom____“