Natječaj za izbor nastavnika i suradnika

Na temelju odluke Fakultetskoga vijeća, Filozofski fakultet u Rijeci raspisuje

1. Jednog nastavnika u znanstveno-nastavnom zvanju i na radnom mjestu redovitog profesora iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije na Odsjeku za kroatistiku i Odsjeku za anglistiku, u svrhu zapošljavanja znanstvenika-povratnika iz inozemstva.

2. Suradnika u naslovnom suradničkom zvanju asistenta iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane teorija i povijest knjiženosti (bez zasnivanja radnoga odnosa).

3. Suradnika u naslovnom suradničkom zvanju asistenta iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, polja psihologije (bez zasnivanja radnoga odnosa).

4. Dva nastavnika u nastavnom zvanju i na radnom mjestu predavača iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, polja pedagogije na Odsjeku za pedagogiju, na određeno vrijeme do povratka odsutnih djelatnica.

Pristupnici koji se javljaju na natječaj moraju osim uvjeta navedenih u natječaju, ispunjavati i opće uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 – Odluka USRH, 60/15 i 131/17) i na njemu utemeljenim propisima te o svemu su dužni dostaviti odgovarajuće dokaze.

Pristupnici su dužni priložiti:

Za točku 1.:
- potpisanu prijavu na natječaj,
- životopis (Europass),
- presliku diplome o stečenom akademskom stupnju doktora znanosti u odgovarajućem polju,
- presliku odluke o izboru u znanstveno zvanje (ako je proveden),
- presliku identifikacijske isprave,
- opis znanstvene, nastavne i stručne djelatnosti s dokazima,
- popis radova i radove, odnosno separate radova relevantnih za izbor.

Pristupnici za točku 1. moraju zadovoljavati i dodatne uvjete sukladno Odluci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta o kriterijima za odobravanje radnih mjesta znanstvenika-povratnika na javnim sveučilištima i javnim znanstvenim institutima  u Republici Hrvatskoj, klasa: 640-02/18-04/00145, ur.broj: 533-03-18-0001 od 30. kolovoza 2018. godine i Odluci o izmjeni Odluke o kriterijima za odobravanje radnih mjesta znanstvenika-povratnika na javnim sveučilištima i javnim znanstvenim institutima  u Republici Hrvatskoj, klasa: 640-02/18-04/00145, ur.broj: 533-03-19-0003 od 5. ožujka 2019. godine. (Projekt povratka hrvatskih znanstvenika u domovinu)

Za točke 2. i 3.:

• potpisanu prijavu na natječaj,
  • životopis (Europass),
  • presliku diplome o završenom odgovarajućem studiju,
  • prijepis ocjena svih ispita tijekom studija,
  • presliku identifikacijske isprave.

Za točku 4.:

• potpisanu prijavu na natječaj,
  • životopis (Europass),
  • presliku diplome o završenom odgovarajućem studiju,
  • presliku identifikacijske isprave,
  • dokaz o radnom iskustvu u struci,
  • opis nastavne i stručne djelatnosti s dokazima,
  • popis radova i radove, odnosno separate radova relevantnih za izbor.

Prijava s dokumentacijom podnosi se u pisanom i elektroničkom obliku.

Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici natječaja daju izričitu suglasnost da Filozofski fakultet u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može obrađivati njihove osobne podatke sukladno odredbama pozitivnih propisa o zaštiti osobnih podataka, a u svrhu provedbe natječajnog postupka.

Pristupnici koji su visokoškolsku kvalifikaciju stekli u inozemstvu dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Strani državljani obvezni su priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Pristupnici koji za prijem u radni odnos ostvaruju prednost prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta kojima stječu prednost na natječaju.

Pristupnici koji na temelju članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji te odredbi drugih posebnih propisa ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze za ostvarivanje navedenog prava te imaju prednost u odnosu na ostale pristupnike samo pod jednakim uvjetima. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od objave u „Narodnim novinama“.
Natječaj je objavljen u NN br. 106 od 29. rujna 2021.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti pismeno obaviješteni u zakonskom roku.

Filozofski fakultet u Rijeci zadržava pravo obavijestiti sve prijavljene kandidate i putem elektronske pošte.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja podnose se neposredno ili poštom na adresu:

S naznakom: „Za natječaj – pod točkom ___“