Natječaji za zasnivanje radnoga odnosa

Sveučilište u Rijeci, Filozofski fakultet raspisuje

1. Za zasnivanje radnog odnosa sa službenikom/icom na položaju I. vrstevoditelj/ica Studentske službe, 1 izvršitelj (m/ž) s punim radnim vremenom, na neodređeno vrijeme, uz probni rad od 6 mjeseci.
  2. Za zasnivanje radnog odnosa sa službenikom/icom na radnom mjestu III. vrste – administrativni referent/ica (tajnik/ca Odsjeka za pedagogiju), 1 izvršitelj (m/ž) s punim radnim vremenom, na određeno vrijeme do povratka odsutne djelatnice.
  3. Za zasnivanje radnog odnosa sa službenikom/icom na položaju I. vrste – voditelj/ica Ureda za karijere na projektu UP.03.1.1.0.1.0053 Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile),1 izvršitelj (m/ž) na pola radnoga vremena, na određeno vrijeme do isteka trajanja projekta, uz probni rad od 3 mjeseca.
  4. Za zasnivanje radnog odnosa sa službenikom/icom na položaju I. vrste – voditelj/ica Ureda za akademsku podršku na projektu UP.03.1.1.0.1.0053 Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile), 1 izvršitelj (m/ž) na pola radnoga vremena, na određeno vrijeme do isteka trajanja projekta, uz probni rad od 3 mjeseca.

Uvjeti za točku 1.:
- magistar/magistra društvene struke,
- najmanje 3 godina radnog iskustva u struci,
- napredno poznavanje rada na računalu,
- prednost radno iskustvo u sustavu znanosti i visokog obrazovanja,
- prednost iskustvo u radu s Informacijskim sustavom visokih učilišta (ISVU).

Uz potpisanu prijavu za točku 1. natječaja treba priložiti:

- presliku odgovarajuće diplome,
- dokaz o radnom iskustvu u struci (preslika ugovora o radu ili drugi odgovarajući dokaz o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa),
- elektronički zapis o podacima osiguranja HZMO-a (e-radna knjižica), ne stariji od dana objave ovog natječaja,

Uvjeti za točku 2.:

- SSS odgovarajuće struke,
- vladanje engleskim jezikom najmanje na razini B2,
- napredno poznavanje rada na računalu.

Uz potpisanu prijavu za točku 2. natječaja treba priložiti:

- presliku odgovarajuće svjedodžbe,

Uvjeti za točku 3.:
- magistar/magistra humanističke ili društvene struke,
- najmanje 1 godina radnog iskustva sa studentskom populacijom,
- napredno poznavanje rada na računalu,
- razvijene prezentacijske i organizacijske vještine,
- sklonost timskom radu.

Uz potpisanu prijavu za točku 3. natječaja treba priložiti:

- presliku odgovarajuće diplome,
- dokaz o radnom iskustvu (preslika ugovora o radu ili drugi odgovarajući dokaz o vrsti poslova i trajanju radnog odnosa),

Uvjeti za točku 4.:
- magistar/magistra humanističke ili društvene struke,
- najmanje 1 godina radnog iskustva sa studentskom populacijom,
- vladanje engleskim jezikom najmanje na razini B2,
- poznavanje rada na računalu,
- razvijene prezentacijske i organizacijske vještine,
- sklonost timskom radu,
- prednost edukacijsko iskustvo.

Uz potpisanu prijavu za točku 4. natječaja treba priložiti:

- dokaze o ispunjavanju ostalih natječajnih uvjeta.

Na natječaj pod jednakim uvjetima mogu se prijaviti osobe oba spola.

Ako kandidat ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti isprave kojima se dokazuje status na temelju kojeg ostvaruje pravo prednosti. Prednost u odnosu na ostale kandidate ima samo pod jednakim uvjetima.

Pristupnici koji na temelju članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji te odredbi drugih posebnih propisa ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze za ostvarivanje navedenog prava te imaju prednost u odnosu na ostale pristupnike samo pod jednakim uvjetima.
Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Podnošenjem prijave na natječaj, kandidati natječaja daju izričitu suglasnost da Filozofski fakultet u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može obrađivati njihove osobne podatke sukladno odredbama pozitivnih propisa o zaštiti osobnih podataka, a u svrhu provedbe natječajnog postupka.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati. Potpunom prijavom smatra se prijava koja sadržava sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju i koja je vlastoručno potpisana.

Filozofski fakultet u Rijeci pridržava pravo provjere znanja (testiranja) i sposobnosti i održavanja razgovora za svako radno mjesto iz natječaja, a o eventualnom testiranju i razgovoru kandidati će naknadno biti detaljno obaviješteni. Za kandidata koji ne pristupi pisanom testiranju i razgovoru smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj i više se neće smatrati kandidatom.

Filozofski fakultet u Rijeci zadržava pravo poništiti natječaj ili ne izabrati nijednog kandidata, bez navođenja razloga poništenja.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama.
Natječaj je objavljen u NN br. 46 od 30. travnja 2021.

O rezultatima izbora svi pristupnici bit će obaviješteni putem službene mrežne stranice Fakulteta u roku od 8 dana od donošenja odluke o izboru.

Vlastoručno potpisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se na adresu:

FILOZOFSKI FAKULTET U RIJECI, Sveučilišna avenija 4, 51000 Rijeka, s naznakom: „Prijava na natječaj za radno mjesto __“