Na temelju odluke Fakultetskoga vijeća, Filozofski fakultet u Rijeci raspisuje

1. Za izbor jednog nastavnika (m/ž) u nastavnom zvanju i na radnom mjestu predavača iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane anglistike na Odsjeku za anglistiku, na pola radnoga vremena, na određeno vrijeme do povratka odsutne djelatnice.

2. Za zasnivanje radnog odnosa s jednim izvršiteljem (m/ž) na položaju I. vrste - voditelj ustrojstvene jedinice (Studentske službe) s punim radnim vremenom, na neodređeno vrijeme uz probni rok od šest mjeseci.

Pristupnici koji se javljaju na natječaj za točku 1. moraju osim uvjeta navedenih u natječaju, ispunjavati i opće uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 – Odluka USRH, 60/15 i 131/17) i na njemu utemeljenim propisima te o svemu su dužni dostaviti odgovarajuće dokaze.

Pristupnici na natječaj za točku 1. trebaju priložiti:
- potpisanu prijavu na natječaj,
- životopis (Europass),
- presliku diplome o završenom odgovarajućem studiju,
- presliku identifikacijske isprave,
- dokaz o radnom iskustvu u struci,
- opis nastavne i stručne djelatnosti s dokazima,
- popis radova i radove, odnosno separate radova relevantnih za izbor.

Prijava s dokumentacijom podnosi se u pisanom i elektroničkom obliku (CD ili USB stick).

Uvjeti za točku 2.:
- magistar/magistra društvene struke,
- najmanje 3 godina radnog iskustva u struci,
- vladanje engleskim jezikom najmanje na razini B2,
- napredno poznavanje rada na računalu,
- prednost radno iskustvo u sustavu znanosti i visokog obrazovanja,
- prednost iskustvo u radu s Informacijskim sustavom visokih učilišta (ISVU).

Pristupnici na natječaj za točku 2. trebaju priložiti:
- potpisanu prijavu na natječaj,
- životopis (Europass),
- presliku osobne iskaznice,
- presliku odgovarajuće diplome,
- dokaz o radnom iskustvu u struci (preslika ugovora o radu ili drugi odgovarajući dokaz o vrsti
  poslova i trajanju radnog odnosa),
- elektronički zapis o podacima osiguranja HZMO-a (e-radna knjižica), ne stariji od dana objave
  ovog natječaja,
- dokaz o poznavanju engleskog jezika (preslika indeksa, svjedodžbe, uvjerenja, potvrde ili
  drugi odgovarajući dokaz odnosno vlastoručno potpisana izjava kandidata o ispunjavanju
  navedenog uvjeta),
- dokaz o poznavanju rada na računalu (preslika uvjerenja, potvrde ili drugi odgovarajući dokaz
  odnosno vlastoručno potpisana izjava kandidata o ispunjavanju navedenog uvjeta),
- dokaze o ispunjavanju ostalih natječajnih uvjeta.

Rok za podnošenje prijava za točku 1. je 30 dana od objave u „Narodnim novinama“.
Rok za podnošenje prijava za točku 2. je 8 dana od objave u „Narodnim novinama“.
Natječaj je objavljen u NN br. 110 od 13. listopada 2021.

Filozofski fakultet u Rijeci pridržava pravo provjere znanja (testiranja) i sposobnosti i održavanja razgovora za svako radno mjesto iz natječaja, a o eventualnom testiranju i razgovoru kandidati će naknadno biti detaljno obaviješteni. Za kandidata koji ne pristupi pisanom testiranju i razgovoru smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj i više se neće smatrati kandidatom.

Filozofski fakultet u Rijeci zadržava pravo poništiti natječaj ili ne izabrati nijednog kandidata, bez navođenja razloga poništenja.

Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici natječaja daju izričitu suglasnost da Filozofski fakultet u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može obrađivati njihove osobne podatke sukladno odredbama pozitivnih propisa o zaštiti osobnih podataka, a u svrhu provedbe natječajnog postupka.

Pristupnici koji su visokoškolsku kvalifikaciju stekli u inozemstvu dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Strani državljani obvezni su priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Pristupnici koji za prijem u radni odnos ostvaruju prednost prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta kojima stječu prednost na natječaju.

Pristupnici koji na temelju članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji te odredbi drugih posebnih propisa ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze za ostvarivanje navedenog prava te imaju prednost u odnosu na ostale pristupnike samo pod jednakim uvjetima. Popis dokaza za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji dostupni su na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati.Potpunom prijavom smatra se prijava koja sadržava sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju i koja je vlastoručno potpisana.

O rezultatima izbora svi pristupnici bit će obaviješteni putem službene mrežne stranice Fakulteta https://www.ffri.uniri.hr/hr/fakultet/natjecaji/ishod.html u roku od 8 dana od donošenja odluke o izboru.

Vlastoručno potpisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se na adresu:

FILOZOFSKI FAKULTET U RIJECI, Sveučilišna avenija 4, 51000 Rijeka, s naznakom: „Prijava na natječaj za radno mjesto __“