Upute za dostavu COVID potvrda

Poštovani,

prema Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske svi zaposlenici javnih službi, time i zaposlenici Filozofskog fakulteta u Rijeci od 16. studenog 2021. godine predočavaju COVID potvrde.

Odluka se ne primjenjuje na studente/studentice Filozofskog fakulteta u Rijeci prilikom boravka u prostorima Fakulteta, osim ako Fakultet ne odluči drugačije.

COVID potvrda temelji se na cijepljenju, preboljenju ili negativnom testu.

U provedbi ove mjere držimo se dva opća pravila:
                1.  Svi zaposlenici čija se COVID potvrda temelji na cijepljenju/preboljenju dostavljaju taj dokument 16. studenog 2021. godine do 14,30 sati.
                2.  Svi zaposlenici čija se COVID potvrda temelji na negativnom testu dostavljaju takvu potvrdu dva puta svaki tjedan (do opoziva mjere).

COVID potvrda - cijepljenje/preboljenje

- Nastavno osoblje dostavlja isprintane COVID potvrde tajnicima odsjeka po dolasku na radno mjesto.
COVID potvrde svih zaposlenika dostavljaju se u tajništva odsjeka 16. studenog 2021. godine do 14,30 sati.
- Nenastavno osoblje dostavlja COVID potvrde u Opću službu (gđa Denis Kovačević) 16. studenog 2021. godine do 8,30 sati.
U skladu s pravilom 1. do kraja radnog dana 16. studenog 2021. godine moraju biti dostavljene COVID potvrde svih zaposlenika.

COVID potvrde koje se temelje na negativnom testu na koronavirus

COVID potvrde dostavljaju se u Opću službu (gđa Denis Kovačević) svaki tjedan dva puta po dolasku na radno mjesto (do opoziva mjere):
-  Nastavno osoblje dostavlja COVID potvrde dva puta u radnom tjednu,
-  Nenastavno osoblje dostavlja COVID potvrde dva puta u radnom tjednu - ponedjeljkom i srijedom.

U skladu s pravilom 2.: za svakog zaposlenika na kraju radnog tjedna moraju biti evidentirane dvije COVID potvrde.

Vanjski suradnici i posjetitelji

Osim zaposlenika, COVID potvrde dostavljaju i vanjski suradnici i posjetitelji Filozofskog fakulteta u Rijeci:
- Vanjski suradnici dostavljaju COVID potvrde u tajništvo odsjeka.
- Posjetitelji COVID potvrdu dostavljaju ovisno o mjestu posjete (tajništvo odsjeka ili Opća služba kod gđe Denis Kovačević).

Mjesta za testiranje

Prema uputi Sveučilišta u Rijeci prilikom odabira mjesta za testiranje treba dati prednost mjestima navedenim u sveučilišnoj uputi.
Uz ovaj popis, dodajemo:
Ustanove koje provode testiranja na području PGŽ
Popis laboratorija na području RH

Troškovi testiranja
Troškove testiranja podmirit će zaposlenik izravno pružatelju usluge.
Ustanova će refundirati trošak zaposleniku temeljem izvornog računa ovlaštenog testnog mjesta koji zaposlenik dostavi u Računovodstvo.
Račun treba glasiti na ime i prezime zaposlenika.

Dekanat