Poziv na međunarodni znanstveni skup „Jezik i kultura“

Centar za jezična istraživanja Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci poziva vas da sudjelujete u međunarodnome znanstvenom skupu „Jezik i kultura“, koji će se održati od 18. do 20. lipnja 2020. na Filozofskome fakultetu u Rijeci.

Pozivamo vas da prijavite prijedloge pojedinačnih radova koji se bave empirijskim, teorijskim i(li) metodološkim aspektima istraživanja odnosa jezika i kulture.

Dio rada odvijat će se u okviru sljedećih panela:
- „Očuvanje dijalekata kao hrvatske kulturne baštine“ (voditeljica panela: Mirjana Crnić Novosel, Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje)
- „Manjinski jezici i njihovi govornici danas“ (voditeljica panela: Vesna Deželjin, Sveučilište u Zagrebu)
- „Kultura javnoga govorenja“ (voditeljice panela: Blaženka Martinović, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli i Mihaela Matešić, Sveučilište u Rijeci)
- „Korpusne metode u analizi diskurza“ (voditeljica panela: Benedikt Perak, Sveučilište u Rijeci)
- „Kultura i hrvatski kao nasljedni jezik“ (voditeljica panela: Diana Stolac, Sveučilište u Rijeci)
- „Kulturna vrijednost književnosti“ (voditeljica panela: Iris Vidmar Jovanović, Sveučilište u Rijeci)

Sve su informacije na mrežnim stranicama skupa: http://cji.uniri.hr/clarc2020/

Rok za podnošenje sažetaka produžen je do 7. veljače 2020.