Predstavljanje knjige: Istra u Domovinskom ratu 1991.-1995.

U četvrtak, 19. prosinca u 12 sati u studentskoj čitaonici "Zmajevo gnijezdo" održat će se predstavljanje knjige Darka Dukovskog, Vedrana Dukovskog i Darija Matike "Istra u Domovinskom ratu 1991. - 1995.: model društvene i vojne povijesti" (2018). Riječ je o monografiji enciklopedijskih razmjera (više od 2000 referenci) koja se bavi suodnosom Domovinskog rata i Istre. Knjigu je izdao Istarski ogranak DHK-a. Zbornik će predstaviti jedan od autora, dr. sc. Darko Dukovski.

Darko Dukovski rođen je 1960. u Puli. Studirao je povijest i filozofiju u Zagrebu, gdje je magistrirao, baveći se Nacionalnim blokom u Istri 1920.–1921. godine, a potom i doktorirao tezom Fašistički pokret u Istri 1919.–1929. Profesor je povijesti na Sveučilištu u Rijeci. Premda je područje njegova rada široko i odnosi se na suvremene europske, svjetske, hrvatske i vojne povijesne studije, predani je istraživač istarskog nasljeđa (Istra: kratka povijest dugoga trajanja: od prvih naseobina do danas), napose Pule (Povijest Pule: deterministički kaos i jahači apokalipse).