Erasmus+ ponuda studentima za obavljanje stručne prakse na Alpen-Adria-Univesitat Klagenfurt (Austria)

Sveučilište Alpen-Adria iz Klagenfurta (Austrija) studentima Europskih sveučilišta nudi mogućnost stručne prakse u Uredu za međunarodnu suradnju u sklopu Erasmus+ programa.

Sveučilište Alpen-Adria iz Klagenfurta je institucija s jakim međunarodnim profilom te surađuje s više od 200 sveučilišta diljem svijeta u okviru mobilnosti studenata te nastavnog/nenastavnog osoblja. Ured za međunarodnu suradnju godišnje obrađuje više od 200 odlaznih i dolaznih mobilnosti.

Detalji stručne prakse

Trajanje: 5-6 mjeseci (počevši od rujna 2017.)
Broj radnih sati: 30 sati/tjedno
Odgovornosti: podrška timu u radu na dolaznom programu razmjene i drugim aktivnostima (izvještavanje, odnosi s javnošću), doček dolaznih studenata

Što očekuju od kandidata:

1. znanje engleskom jezika na razini C1
2. znanje njemačkoj jezika
3. dobre komunikacijske vještine s strankama
4. pozitivan i srdačan stav
5. pouzdanost i posvećenost detaljima
6. napredno znanje u radu s Microsoft Office paketom
7. organizacijske vještine

Financijska potpora:

Studenti se prijavljuju za potporu u okviru Erasmus+ programa na matičnim sveučilištima. Sveučilište Alpen-Adria Klagenfurt može primiti na praksu samo studente kroz Erasmus+ program.
Sveučilište Alpen-Adria Klagenfurt nudi i financijsku potporu od 150,00 EUR mjesečno.

Kako se prijaviti:

Potrebno je poslati motivacijsko pismo i životopis na adresu Michaela.Holzweber@aau.at (Programme Manager Erasmus+ Incoming, International Office).