NATJEČAJ za upis Razlikovnog modula

SVEUČILIŠTE U RIJECI
raspisuje
NATJEČAJ

za upis Razlikovnog modula za stjecanje uvjeta za prijavu na natječaj za upis na
Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studij iz psihologije
(u ljetnom semestru akademske godine 2015./2016.)

Ovaj Program namijenjen je kandidatima koji nisu završili diplomski ili dodiplomski studij iz polja psihologije, a koji se namjeravaju prijaviti na natječaj za upis na Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studij iz psihologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

1. UVJET ZA UPIS
Uvjet za upis programa Razlikovnog modula je završen sveučilišni diplomski ili dodiplomski studij.

2. KRITERIJ ZA UPIS
Prosjek ocjena sa sveučilišne dodiplomske ili diplomske razine 3,5 i više.

3. PRIJAVE ZA UPIS
Obrazac prijave za upis kandidati mogu preuzeti na mrežnim stranicama Fakulteta, Odsjeka za psihologiju ili osobno u Studentskoj službi Filozofskoga fakulteta u Rijeci.
Osim prijave za upis, kandidati su dužni priložiti:

• - životopis u EU formatu,
  • - ovjerenu presliku diplome o završenom studiju,
  • - ovjereni prijepis položenih ispita na prethodnom studiju s prosjekom ocjena (odnosi se na kandidate koji su dodiplomski studij završili prije tzv. bolonjskog sustava studiranja),
  • - ovjereni dodatak diplomi (popis položenih ispita s ocjenama i ECTS bodovima te ocjenu diplomskog rada – odnosi se na kandidate koji su završili diplomski studij prema tzv. bolonjskom sustavu studiranja),
  • - preslika rodnog ili vjenčanog lista (ako je došlo do izmjene prezimena u izvorniku),
  • - preslika domovnice ili odgovarajućeg dokumenta za strane državljane.

Prijave za upis treba dostaviti u Studentsku službu od 17. lipnja do 1. srpnja 2016. godine na adresu:
SVEUČILIŠTE U RIJECI
STUDENTSKA SLUŽBA
51000 Rijeka, Sveučilišna avenija 4
S naznakom: Razlikovni modul – psihologija

4. ŠKOLARINA
Školarina za upis Razlikovnog modula iznosi =7.500,00 kn. Potrebno je izvršiti uplatu školarine: u cijelosti prije upisa ili u dva jednaka obroka (prvi prilikom upisa, a drugi do 1. studenog 2016. godine) na žiro račun Filozofskoga fakulteta u Rijeci:

• - Primatelj: Filozofski fakultet u Rijeci
  • - Adresa: 51000 Rijeka, Sveučilišna avenija 4
  • - IBAN: HR9123600001101536455
  • - Model: 00  ::  Poziv na broj: OIB - 6615133
  • - S naznakom: "Školarina za Razlikovni modul – psihologija"

5. UPISI
Na temelju pristiglih prijava, rangiranih prema kriterijima upisa, bit će sačinjena lista kandidata koji mogu pristupiti razgovoru pred povjerenstvom. Lista kandidata bit će objavljena na mrežnim stranicama dana 13. srpnja 2016. godine. Razgovor kandidata pred povjerenstvom održat će se u četvrtak, 14. i petak, 15. srpnja 2016. prema posebnom rasporedu.
Upis polaznika održat će se 15. srpnja 2016. godine u Studentskoj službi (ured 220/221 – 2. kat) od 13.00 do 16.00 sati. Prilikom upisa kandidati su obavezni priložiti:

• - tri osobne fotografije formata 4x6 cm,
  • - potvrdu o uplaćenoj školarini u iznosu od =7.500,00 kn (za uplatu u cijelosti) ili u iznosu od =3.750,00 kn (za uplatu u dva istovjetna obroka),
  • - potvrdu o uplaćenim troškovima upisa u iznosu od =330,00 kn. Podaci za uplatu:
    • - Primatelj: Filozofski fakultet u Rijeci
    • - Adresa: 51000 Rijeka, Sveučilišna avenija 4
    • - IBAN: HR9123600001101536455
    • - Model: 00  ::  Poziv na broj: OIB – 6615133
    • - S naznakom: "Upisnina za Razlikovni modul – psihologija"

6. OSTALE OBAVIJESTI

Sve ostale obavijesti, kao i informacije o uvjetima za upis na Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studij psihologije, bit će objavljene na mrežnim stranicama Fakulteta i Odsjeka za psihologiju, a moći će se dobiti i u Studentskoj službi.
Detaljne informacije vezane uz održavanje konzultacija i ispita polaznici će dobiti nakon upisa. Ispite u okviru Razlikovnog modula polaznici trebaju položiti do raspisivanja Natječaja za upis u 1. godinu Poslijediplomskog sveučilišnog (doktorskog) studija iz psihologije. Nastava na Poslijediplomskom sveučilišnom (doktorskom) studiju iz psihologije započet će u ljetnom semestru akademske 2016./2017. godine.
Filozofski fakultet u Rijeci s polaznicima Razlikovnog modula sklopit će Ugovor kojim se reguliraju međusobna prava i obveze.

VAŽNO:

• - Završetkom Razlikovnog modula polaznici stječu potvrdu o položenim ispitima koja služi isključivo u svrhu prijave na Natječaj za upis na Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studiji iz psihologije na Filozofskome fakultetu u Rijeci.
  • - Upis na Poslijediplomski sveučilišni (doktorski) studij iz psihologije polaznicima koji uspješno završe Razlikovni modul nije zajamčen, već ovisi o rezultatima selekcijskog postupka.
  • - Natječaj neće biti realiziran ukoliko ne bude prijavljen dovoljan broj kandidata.