Natječaj za upis na program cjeloživotnoga učenja "Kako napisati znanstveni rad na engleskome jeziku (ESCI)"

Odsjek za anglistiku Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci organizira program cjeloživotnoga učenja pod nazivom „Kako napisati znanstveni rad na engleskome jeziku (ESCI)“.

O programu ECSI

• program ESCI namijenjen je znanstvenicima i nastavnicima svih sastavnica Sveučilišta u Rijeci koji žele objavljivati radove na engleskome jeziku
• maksimalan broj polaznika: 20
• broj sati izravne nastave: 10 (5 tjedana po 2 nastavna sata)
• ECTS‑bodovi: 1
• program se izvodi na engleskome jeziku – podrazumijeva B2 razinu znanja engleskoga jezika prema ZEROJ-u kao uvjet upisa

Kompetencije koje se stječu programom ECSI

Po završetku programa ESCI polaznici će biti sposobni:
- primijeniti odgovarajuće kriterije za izbor časopisa u kojemu će objaviti svoj rad
- prilagoditi svoj rad zahtjevima izabranoga časopisa
- prepoznati i izbjeći temeljne pogreške zbog kojih recenzenti odbijaju radove
- poboljšati svoje izražavanje na engleskome jeziku u cilju preciznoga i sažetog izražavanja
- prepoznavati i razriješiti dvosmislenosti u vlastitu tekstu
- na odgovarajući način istaknuti svoje rezultate (odabrati ispravne gramatičke oblike i dopuštena retorička sredstva)
- primijeniti prihvatljive postupke ograđivanja od tvrdnji
- na prihvatljiv način kritički komentirati svoj i tuđi rad
- ispravno parafrazirati.

Završetak programa

- program završava uspješno izvršenim svim zadacima koji se dodjeljuju polaznicima

Mjesto održavanja: Sveučilišni kampus, Filozofski fakultet, Sveučilišna avenija 4, Rijeka

Voditeljica programa: doc. dr. sc. Anita Memišević

Prijave na ESCI primaju se na adresu e-pošte voditeljice programa amemisevic@ffri.hr.  Prvi susret s polaznicima održat će se 18. ožujka 2016. u 16:30 na Filozofskom fakultetu u Rijeci (na Sveučilišnom kampusu), u predavaonici br. 104 (1. kat), a daljnje će se sesije održavati u dogovoru s polaznicima. Obavijest o načinu uplate školarine za ESCI, koja iznosi 800 kn, polaznici će primiti putem e-pošte. Prijave su otvorene do 15. ožujka 2016.