Natječaj za Ljetnu školu Bovec 2021.

Filozofski fakultet u Rijeci na temelju sklopljenoga sporazuma s partnerskim institucijama raspisuje NATJEČAJ za Ljetnu školu Bovec 2021.

U Bovcu u Sloveniji će se od 18. srpnja do 1. kolovoza 2021. godine održati Ljetna škola Bovec, međunarodna škola stranih jezika s dugogodišnjom tradicijom. Možete učiti njemački, slovenski i talijanski na početnome i naprednome stupnju te furlanski na početnome stupnju. Studenti iz drugih zemalja imaju mogućnost učiti hrvatski kao strani jezik. Programom su predviđeni jezični tečajevi, radionice i izleti, a ovogodišnja je tema Ljetne škole „Podijeljeno sjećanje – kulture sjećanja“.

Natječaj se raspisuje u svrhu dodjeljivanja četiriju stipendija namijenjenih redovitim studentima preddiplomskih i diplomskih studija na Filozofskome fakultetu u Rijeci, a njima je obuhvaćena školarina, smještaj u hotelu Alp u Bovcu s polupansionom*, radionice i izleti. Informacije o Ljetnoj školi Bovec dostupne su i na mrežnoj stranici https://www.aau.at/en/international/study-abroad/summer-schools/sommerkolleg-bovec/.

Molimo zainteresirane studente da prijavnu dokumentaciju predaju u Tajništvu Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Rijeci, s naznakom „Prijava za Ljetnu školu Bovec 2021.“.

Rok za prijavu je 10. svibnja 2021., a rezultati će biti objavljeni početkom lipnja.

Prijavi je potrebno priložiti:
1. ispunjenu prijavnicu,
2. Europass životopis na hrvatskome jeziku,
3. motivacijsko pismo na hrvatskome jeziku (do 300 riječi),
4. prijepis svih dosad položenih ispita i ocjena te ostvarenih ECTS bodova ovjeren u studentskoj službi matičnoga fakulteta (važno je da uključen bude i zimski semestar ove akademske godine), s istaknutim prosjekom ocjena,
5. potvrdu o upisu na studij.

Važne informacije organizatora Ljetne škole Bovec:

„Second language choice:
In the application form, a second choice should be indicated when selecting the language course in order to achieve as equal a distribution as possible among the 9 language course groups

Certificate of enrolment and Transcript of Records (TOR) academic year 2020/2021:
When registering for the Summer School, students must provide a valid certificate of enrolment and a TOR for 5 ECTS in the winter semester 2020/21. Students who are unable to provide this proof due to annual courses must enclose a letter of recommendation from a lecturer. After completion of the Summer School a valid certificate of enrolment (academic year 2020/2021) and a TOR for 5 ECTS must be submitted to the organize until September 30, 2021. The letter of recommendation can be written in your language.
PhD students only need to submit a confirmation of enrolment for the academic year 2020/2021

Accident and health insurance: participants need accident and health insurance valid for Slovenia (European health insurance card)

Participation fee: EUR 110,00
Bank details for the transfer by June 10, 2021:
Name of the bank: Raiffeisen Landesbank Kärnten
Account holder: Universitaet Klagenfurt
Address: Nautilusweg 11, 9020 Klagenfurt, Austria
BIC: RZKTAT2K IBAN: AT42 3900 0000 0251 5039
Reference nr: AW7687530004 - please mention!
For cancellations after June 25, 2021, the participation fee will be retained as a processing fee (except in serious and verifiable cases). Otherwise, the amount will only be returned if the application is rejected by the home university.
Covid 19-notes for participants:
In order to ensure the greatest possible safety during the Summer school, vaccination against COVID-19 is strongly recommended. Proof of vaccination must be provided by means of an international vaccination certificate. All participants, including those who have been vaccinated, must provide proof of a negative PCR test, which must not be older than 72 hours before the start of the Summer school. The costs will be refunded on site, please bring your receipt. In view of the pandemic, you are expected to take personal responsibility in the interest of all concerned. During the Summer school, a rapid antigen test will be carried out for control purposes; there will be no costs for the participants. Gross violations of the safety measures announced on site may lead to exclusion from the summer school.“

Prijavni obrazac

* Nadoplata za polupansion u hotelu Alp iznosi 110 eura po osobi i plaća se prilikom dolaska na recepciji.