Natječaj za izbor suradnika - asistenata

1. Suradnika u naslovnom suradničkom zvanju asistenta, iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja povijesti na Odsjeku za povijest (bez zasnivanja radnoga odnosa).

2. Jednog suradnika u suradničkom zvanju i na radnom mjestu asistenta, iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja povijesti umjetnosti na Katedri za umjetnost starog i srednjeg vijeka Odsjeka za povijest umjetnosti.

Pristupnici koji se javljaju na natječaj moraju ispunjavati uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (Narodne novine” broj 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 - OUSRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 - O, RUSRH, 60/15 - OUSRH i 131/17).

Pristupnici pod točkom 1. trebaju priložiti:
  • pismo prijave na natječaj,
  • životopis,
  • diplomu ili uvjerenje o završenom sveučilišnom diplomskom ili integriranom studiju,
  • prijepis ocjena na prethodnim razinama studija (preddiplomskom i diplomskom),
  • preslika identifikacijske isprave.

Pristupnici koji pod točkom 1. ispunjavaju formalne uvjete bit će pozvani na razgovor.

Pristupnici pod točkom 2. trebaju priložiti:

• pismo prijave na natječaj,
  • životopis,
  • prijepis ocjena na prethodnim razinama studija (preddiplomskom i diplomskom),
  • elektronički zapis o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje,
  • preslika identifikacijske isprave.

Prilikom prijave pod točkom 2. prednost imaju kandidati s dobrim poznavanjem engleskog jezika, upisanim doktorskim studijem iz područja humanističkih znanosti polja povijesti umjetnosti i iskustvom u visokoškolskoj nastavi.

Podnošenjem prijave na natječaj, pristupnici su izričito suglasni da Filozofski fakultet u Rijeci kao voditelj zbirke osobnih podataka može prikupljati, koristiti i dalje obrađivati podatke u svrhu provedbe natječajnog postupka sukladno odredbama Zakona o zaštiti osobnih podataka.

Pristupnici strani državljani dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Strani državljani obvezni su priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Pristupnici koji kod prijma u radni odnos ostvaruju prednost prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta kojima stječu prednost na natječaju.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni dostavom dopisa o odabiru kandidata.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se u zatvorenoj omotnici na adresu:

S naznakom: »Za natječaj _______ (navesti naziv radnog mjesta)«.