Natječaj za izbor suradnika

1. Jednog doktoranda u suradničkom zvanju i na radnom mjestu asistenta iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti za rad na projektu „Racionalnost: između logičkog ideala i svakodnevnog zaključivanja“, na određeno vrijeme.

2. Jednog suradnika u suradničkom zvanju i na radnom mjestu asistenta iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane kroatistika na Odsjeku za kroatistiku.

3. Jednog suradnika u suradničkom zvanju i na radnom mjestu asistenta iz znanstvenoga područja humanističkih znanosti, polja filologije, grane teorija i povijest književnosti na Odsjeku za kroatistiku.

Pristupnici koji se javljaju na natječaj moraju pored uvjeta navedenih u natječaju, ispunjavati i opće uvjete propisane Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 2/07 – Odluka USRH, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14 – Odluka USRH).

Uvjeti za točku 1.:

• završen odgovarajući sveučilišni diplomski ili integrirani studij,
  • upisan doktorski studij iz polja filozofije,
  • poznavanje engleskog jezika.

Pristupnici za točku 1. trebaju priložiti:

• pismo prijave na natječaj,
  • životopis,
  • diplomu ili uvjerenje o završenom sveučilišnom diplomskom ili integriranom studiju,
  • dokaz o upisu na doktorski studij,
  • prijepis ocjena na prethodnim razinama studija (preddiplomskom, diplomskom i doktorskom studiju),
  • preslika identifikacijske isprave,
  • objavljene znanstvene radove i one u postupku objavljivanja (ako ih imaju).

Uvjeti za točku 2.:

• završen diplomski studij iz kroatistike i pedagogije.

Dodatni uvjeti za točku 2.:

• prednost ima pristupnik koji je upisan na doktorski studij i ima iskustvo sudjelovanja u izvođenju visokoškolske nastave iz područja metodike hrvatskoga jezika i književnosti,
  • od pristupnika se također očekuje da ima iskustvo rada u osnovnoj ili srednjoj školi na poslovima učitelja/nastavnika hrvatskoga jezika i položen stručni ispit za učitelja/nastavnika hrvatskoga jezika,
  • od pristupnika se očekuje da ima iskustvo sudjelovanja u organizacijskim ili programskim odborima znanstvenih skupova te iskustvo sudjelovanja na konferencijama.

Posao uključuje istraživanje metodike nastave hrvatskoga jezika i književnosti, sudjelovanje u izvođenju seminara i vježbi iz metodičkih kolegija, metodičke vježbe u vježbaonicama za osnovnu i srednju školu te administrativna zaduženja na Odsjeku za kroatistiku.

Uvjeti za točku 3.:

• pristupnik treba imati završen diplomski studij iz područja književnosti (hrvatske i/ili komparativne književnosti).

Dodatni uvjeti za točku 3.:

• prednost ima pristupnik koji je upisan na doktorski studij te pokazuje dodatan interes za film i medijsku kulturu,
  • od pristupnika se očekuje da ima iskustvo sudjelovanja na konferencijama te dokaze o dodatnom interesu za film i medijsku kulturu.

Posao uključuje istraživanje hrvatske i komparativne književnosti, filma i medijske kulture; sudjelovanje u izvođenju seminara na kolegijima iz hrvatske i komparativne književnosti, filma i medijske kulture; kao i administrativna zaduženja na Odsjeku za kroatistiku.

Pristupnici za točke 2. i 3. trebaju priložiti:

• pismo prijave na natječaj,
  • životopis,
  • prijepis ocjena na prethodnim razinama studija (preddiplomskom i diplomskom),
  • preslika identifikacijske isprave.

Dodatna dokumentacija za točke 2. i 3.:

• objavljene znanstvene radove i one u postupku objavljivanja,
  • potvrde o sudjelovanju na znanstvenim i stručnim skupovima,
  • potvrdu o izvođenju nastave na visokoškolskim ustanovama,
  • potvrdu o radu u osnovnoj ili srednjoj školi na poslovima učitelja/nastavnika hrvatskoga jezika (samo za točku 2.),
  • potvrdu o položenu stručnom ispitu za učitelja/nastavnika hrvatskoga jezika (samo za točku 2.),
  • dokaze o dodatnom interesu za film i medijsku kulturu (samo za točku 3.),
  • potvrdu o upisu na doktorski studij.

Pristupnici strani državljani dužni su priložiti rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije izdano od Agencije za znanost i visoko obrazovanje ili potvrdu o predanom zahtjevu.

Strani državljani obvezni su priložiti dokaz o poznavanju hrvatskog jezika (napredna razina).

Pristupnici koji kod prijma u radni odnos ostvaruju prednost prema posebnom zakonu dužni su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta kojima stječu prednost na natječaju.

Nepravovremene i nepotpune prijave te prijave koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja neće se razmatrati. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni dostavom dopisa o odabiru kandidata.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta natječaja šalju se u zatvorenoj omotnici na adresu:

S naznakom: „Za natječaj – pod točkom____“